Kostelecké chmelovárek 2017


8. ročník mezinárodní konference amatérských sládků se uskutečnil 11.3.2017.

Sokolovna byla opět od rána do noci naplněná k prasknutí nejdříve pivovarníky, poté i pivomily z blízkého i dalekého okolí. Příjemným bonusem byla již tradiční účast kolegů ze Slovenska, Polska a nově i z Chorvatska.

Na čepu se vystřídalo 35 různých piv více než dvaceti pivních stylů,
„tuhé“ občerstvení bylo opět doplněno o populární sulc.

Jako vždy si mezi nás našla cestu celá řada profesionálních pivovarníků a odborníků z oborů s pivovarnictvím souvisejících.


Přednášky v roce 2017:

Michal Horáček
LEŽÁK – historie a vývoj pojmu

Lukáš Provazník
Historie piva typu India Pale Ale

Dr. Ing. Lenka Sachambula
Vliv odrůdy na viskozitu sladiny

Jitka Ilčíková
Spontálně kvašená piva 1

Ing. Jindřich Křivánek
Chmelení aromatickými chmely


Oficiální výsledky degustační soutěže o GRAND PRIX Kostelce u Holešova 2017:

Kat. A: Světlá piva spodně kvašená, bez rozdílu stupňovitosti

1. Aleš Baran – ŠVECOVA DESÍTKA
2. Josef Krejčí – SVĚTLÝ LEŽÁK
3. Jiří Vala – JERSEYHO 15

Degustační listy ke stažení


Kat. B: Tmavá a polotmavá spodně kvašená piva, bez rozdílu stupňovitosti

1. Ivan Kula – WARTBURG NA ČERNO
2. Jiří Matocha – HOFBURG NA ČERNO
3. Rodinný minipivovar ze štatlu – MORION

Degustační listy ke stažení


Kat. C: Svrchně kvašené pivo bez významného podílu pšenice, bez rozdílu stylu (mimo stout a porter)

1. Daniel Harakal – HARAVAR BLACK HOP(e)
2. Karel Točík – SINGLEHOP NELSON SAUVIN
3. DOMOVAR U TŘÍ PUPÍKŮ – TreBawi

Degustační listy ke stažení


Kat. D: Svrchně kvašené pivo pšeničné

1. Andrej Michalovič – WEIZEN VINTOPERK
2. Marek Stano – HEFEWEIZEN
3. Jan Oppelt – WEIZEN 12°

Degustační listy ke stažení


Kat. E: Stout a porter

1. Petr Franěk – IMPERIAL STOUT
2. DOMOVAR U TŘÍ PUPÍKŮ – TŘEBOPORTER
3. Vítězslav Humpa – SWEET TARMAC #2

Degustační listy ke stažení


Kat. F: Nakuřované pivo

1. Ivan Vakula – VINTOPERK RAUCHBIER
2. František Sýkora – SMOKED ALE FERENC
3. Jiří Salaba – ŠRUTKA 10°

Degustační listy ke stažení


Kat. G: KYSELÁČE

Tomáš Hasík – VIŠEŇ

Čestné uznání v kategorii „kyseláče“:

Tomislav Pivečka – FLANDERS RED ALE 2014
Lukáš Kačer – „LAMBIC“
Lukáš Krejcar – LAMBORGHINY

Degustační listy ke stažení

Pro příští ročník připravujeme úpravu hodnocení degustační soutěže tak aby lépe reflektovalo požadavky účastníků na zpětnou vazbu


Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci akce, ať tím že přiložili ruku k dílu, dodali piva ze svých pivovarů do našich výčepů nebo nezištně zajistili jejich dopravu ze všech koutů republiky.

Comments are closed.

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde